Vaše sada na klíčenítak bude obsahovat vhodnou nádobu na klíčení a semena rostlin, jejichž výhonky chcete sklízet.
Pokud jde o to, jakou nádobu na klíčení byste měli ideálně zvolit, tak záleží jen na vás, zda si koupíte speciální misku nebo sklenici na klíčení anebo si ji vyrobíte doma svépomocí. Každopádně s koupenou miskou či sklenicí bude celý proces ještě snazší a pohodlnější, navíc tak ušetříte na spotřebě vody. Ať už se však rozhodnete jakkoli, v případě investice do speciální výbavy neutratíte více než zhruba tři sta korun, což je v dnešní době opravdu zanedbatelná položka.
A když už jednou budete nakupovat ve specializovaném obchodě s pomůckami na klíčení, tak si tam rovnou nezapomeňte opatřit i semínka rostlin. Je pravda, že semena rostlin můžete získat i jinými způsoby, a naleznete je také v zahradnictví. V takovém případě byste si však měli dávat dobrý pozor na to, co si kupujete. Zahradnické obchody prodávají často chemicky ošetřená semena určená k sázení do půdy, takže konzumace takových semen by vás mohla přivést naopak do nemocnice.
Výběr semen ke klíčení je obvykle bohatý a čítá desítky druhů rostlin, jako je třeba vojtěška, řeřicha, ředkvička, zelí, slunečnice, fazole, a mnoho dalších druhů. Vybírat si mezi nimi můžete třeba podle velikosti výhonků, jejich chuti či barvy. To vše může ovlivnit váš výběr v závislosti na tom, jakým chutím dáváte přednost či zda hledáte nějakou speciální přílohu k plánovanému obědu.
A když si náhodou vypěstujete více klíčků, než budete schopni zkonzumovat, nic se neděje, Hravě je uchováte v lednici v čerstvém stavu až na několik dní.